smart
pixabay.com

Smartem po Suchaniu mimo zakazów

24-letni kierowca smarta zatrzymany został przez policjantów z Suchania. Prowadził auto mimo obowiązujących go sądowych zakazów.

– Policjanci z Posterunku Policji w Suchaniu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem smart. Mężczyzna podczas interwencji zachowywał się bardzo nerwowo – relacjonuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Po sprawdzeniu kierującego w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że w ogóle nie powinien kierować, gdyż ma trzy aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydane przez sąd. To jednak nie powstrzymało go przed popełnieniem kolejnego przestępstwa. Nie umiał wytłumaczyć się ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Zatrzymany podczas kontroli drogowej przez policjantów 24-latek dostał kolejny zarzut niestosowania się do postanowień sądu.

– Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. 24-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności za niestosowanie się do polecenia sądu – dodaje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard.