wypadek
Fot. Grzegorz Drążek

Śmiertelna czołówka na DK10. Lądował ratunkowy helikopter. Droga jest zablokowana. Zdjęcia

Dziś po godzinie 7 rano doszło do wypadku drogowego na drodze krajowej nr 10, na odcinku Tychowo – Krąpiel. Nie żyje mężczyzna biorący udział w wypadku. Policja kieruje na objazdy. Lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zderzył się renault clio na choszczeńskich tablicach rejestracyjnych i nissan qashqai, którym do pracy z osiedla Pyrzyckiego w Stargardzie jechali pracownicy ZODR Barzkowice. Nie żyje kierowca clio, ranni są kierowca i pasażerka nissana.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem renault zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym nissanem – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Są osoby poszkodowane. Droga jest całkiem zablokowana. Policjanci kierują na objazdy.

Policja kieruje samochody osobowe na Pęzino, ciężarowe na Pyrzyce.

Niestety, około 60-letni mężczyzna – kierowca renault clio – zmarł na miejscu wypadku. Jedną ranną osobę do szpitala zabrał ratowniczy śmigłowiec, drugą karetka pogotowia. To małżeństwo ze Stargardu, jadące nissanem.

– Na miejscu pomocy poszkodowanym udzielały 3 naziemne zespoły ratownictwa medycznego i 1 zespół LPR – informuje Paulina Heigel, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. – Na miejscu zginął niestety mężczyzna w wieku ok. 60 lat. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala: kobieta w wieku ok. 40 lat z urazem brzucha i mężczyzna w wieku ok. 60 lat z urazem podudzia i klatki piersiowej.

Wczoraj wieczorem był wypadek na pasach, w stargardzkim śródmieściu.