Pożar Sulino
Fot. OSP Marianowo

Śmiertelny nocny pożar pod Marianowem

Strażacy z Marianowa, Sulina, Stargardu i Suchania nie mieli spokojnej nocy. Około 4 nad ranem zostali wezwani do pożaru domu jednorodzinnego w Sulinie (gmina Marianowo). W wyniku pożaru zmarł 68-letni lokator.

Dziś, w piątek 17 lutego 2023 roku, o godzinie 4.16 nad ranem, służby zostały powiadomione, że w jednym z pomieszczeń domu jednorodzinnego w Sulinie na terenie gminy Marianowo wybuchł pożar. Jak się okazuje, jego skutki są tragiczne. Z informacji Stargard.News wynika, że mimo przeprowadzonej przez medyków z pogotowia resuscytacji, nie udało się uratować życia 68-letniego mężczyzny.

– Doszło do zgonu mężczyzny, policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności tego zdarzenia – potwierdza mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

– Zgłoszenie o wybuchu pożaru w jednorodzinnym domu w Sulinie otrzymaliśmy o godzinie 3.52 – mówi kpt. Rafał Matysik, oficer prasowy z Komendy Powiatowej. – Mężczyzna, który zatruł się czadem, został przed przyjazdem straży wyniesiony na zewnątrz przez mieszkańców, był nieprzytomny. Zmarł mimo prowadzonej przez ratowników resuscytacji. W domu były jeszcze 3 kobiety, mężczyzna i 10-letnia dziewczynka, którzy nie odnieśli obrażeń. Akcja straży zakończyła się o godzinie 5.42.

Pożar Sulino
Fot. OSP Marianowo

Jak informują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Marianowie, w akcji brały udział następujące jednostki:

  • OSP Sulino
  • JRG Stargard
  • OSP Marianowo
  • OSP Suchań
  • zespół ratownictwa medycznego z pogotowia ratunkowego
  • policjanci z KPP Stargard