Dachowanie w Marianowie
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Marianowie

Śmiertelny wypadek w Marianowie. Młody kierowca zmarł w dachowaniu skody

We wtorek – 7.11.2023 roku – przed południem, służby ratownicze oraz śledczy wezwani zostali do tragicznego zdarzenia drogowego na terenie gminy Marianowo.

Na miejscu wypadku działali strażacy z OSP Marianowo oraz JRG Stargard.

– We wtorek o godzinie 8.55 zostaliśmy powiadomieni o dachowaniu na drodze powiatowej w Marianowie – mówi kpt. Rafał Matysik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. – Okazało się, że w rowie na polu leży na dachu osobowa skoda, która przygniotła mężczyznę. Oprócz strażaków na miejscu działa policja, prokurator, był też zespół ratownictwa medycznego z pogotowia ratunkowego.

Medycy z pogotowia stwierdzili zgon kierowcy, który jechał sam samochodem marki skoda.

– Przed godziną 9 zostaliśmy dziś wezwani do wypadku drogowego, dachowania przy drodze w Marianowie, w kierunku na Trąbki – mówi Paulina Heigel, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. – Mężczyzna w wieku około 20 lat był przygnieciony wewnątrz samochodu. Ze względu na ewidentne znamiona śmierci zespół ratownictwa medycznego nie podejmował czynności ratunkowych.

Nie wiadomo, ile czasu minęło od wypadku do momentu jego zauważenia. Ślady na miejscu wypadku wskazują, że samochód najprawdopodobniej jechał z nadmierną prędkością.

Nieoficjalnie wiadomo, że ofiarą wypadku jest zaginiony 20-letni mieszkaniec Dzwonowa. Nie ma jednak oficjalnej informacji służb w tej sprawie. Nie zostały też jeszcze oficjalnie odwołane poszukiwania.

Prokuratura informację w tej sprawie przekazać ma w środę (8.11) rano.