Błękitni Stargard przygotowania

Sparingi Błękitnych Stargard przed startem III ligi. Strzelili 10 goli

Dwa zwycięstwa i porażka. To rozstrzygnięcia dotychczasowych meczów towarzyskich stargardzkiego zespołu, który przygotowuje się do sezonu 2023/2024 w III lidze piłkarskiej.

Błękitni Stargard mają za sobą trzy sparingi. Rywalami byli czwartoligowcy. W pierwszym meczu towarzyskim pokonali Chemika Police 6:1, w drugim przegrali z Bałtykiem Koszalin 0:2, a w trzecim wygrali z Wybrzeżem Rewal 4:0.

W spotkaniu z Chemikiem bramki dla stargardzkiego trzecioligowca zdobyli Koczorowski, Liśkiewicz, Kwiatkowski, Krysiak, a dwa gole był samobójcze piłkarzy Chemika. W meczu z Bałtykiem zawodnicy Błękitnych nie trafili do bramki rywala. W spotkaniu z Wybrzeżem gole dla zespołu ze Stargardu strzelili Marczak, Kapela i dwa Niedojad.

Stargardzki zespół ma przerwę w treningach, ale zawodnicy od 5 lipca realizują przypisane im indywidualne plany treningów. Na poniedziałek, 10 lipca zaplanowane są pierwsze po przerwie wspólne zajęcia na stadionie przy ulicy Ceglanej w Stargardzie.

Przed Błękitnymi jeszcze sparing z Gwardią Koszalin. Jest on zaplanowany na sobotę, 29 lipca o godzinie 12 w Stargardzie. Inauguracja sezonu 2023/2024 w grupie 2 III ligi odbędzie się 5 sierpnia. Błękitni Stargard w pierwszej kolejce zagrają na wyjeździe z Elaną Toruń. Pierwsze spotkanie nowego sezonu w Stargardzie rozegrają tydzień później. W drugiej kolejce podejmować będą Unię Solec Kujawski.