Spójnia Subotica
Fot. Facebook/PGE Spójnia Stargard

Sparingowe granie PGE Spójni Stargard w Belgradzie

Stargardzki zespół uczestniczy w krótkim zgrupowaniu w stolicy Serbii. Rozegra tam trzy mecze kontrolne. Pierwszy już za nim.

W dzisiejszym sparingu w hali sportowej w dzielnicy Serbii – Zemuniu, PGE Spójnia Stargard zagrała z serbskim klubem MKK Spartak Office Shoes Subotica.

– Dziś w SC Vizura w Zemuniu rozegraliśmy międzynarodowy mecz towarzyski z zespołem z Polski Spójnią Stargard – informuje serbski klub na swoim profilu fejsbukowym. – Mecz zakończył się wynikiem 83:70 i zwycięstwem MKK Spartak Office Shoes.

Informację o dzisiejszym sparingu przekazał także stargardzki klub.

– Mocne przetarcie na rozpoczęcie sparingowej trylogii w Belgradzie – czytamy w informacji na profilu fejsbukowym PGE Spójni Stargard. – Dziś górą beniaminek serbskiej ekstraklasy, który pokonuje PGE Spójnię Stargard 83:70. W naszej drużynie zagrali wszyscy, oprócz Krzysztofa Sulimy, który przebywa na zgrupowaniu Kosz Kadry 3×3. Dla PGE Spójni Stargard punktowali: P. Kikowski 13, I. Brown 12, D. Grudziński 12, K. Gruszecki 9, J. Mathews 8, B. Clarke 6, S. Jones 4, T. Śnieg 4, A. Brenk 2.

Kolejny sparing stargardzkiego klubu jutro. Środowym rywalem podopiecznych trenera Sebastiana Machowskiego będzie U-Banca Transilvania Cluj-Napoca z Rumunii. Ostatni, trzeci sparing zaplanowany jest na piątek. Tego dnia Spójnia zagra z rumuńskim Baschetem Bukareszt.