Spójnia derby
Na derbach w Szczecinie co roku stawia się liczna grupa kibiców Spójni. Fot. Grzegorz Drążek

Spójniaaaaa Stargard w Netto Arenie Szczecin. Już czas na derbowe zwycięstwo!

6 listopada PGE Spójnia Stargard zagra w Szczecinie z Kingiem. Stargardzki zespół powalczy o pierwsze derbowe zwycięstwo od powrotu do ekstraklasy.

Pierwsze derby w tym sezonie odbędą się już w tę niedzielę. Rozegrane zostaną w Netto Arenie Szczecin. Początek meczu o godzinie 17.30. Na trybunach szczecińskiej hali zasiądzie liczna grupa kibiców stargardzkiego klubu. Zapowiada się gorąca rywalizacja na parkiecie i na trybunach.

Oba zespoły powalczą o czwarte zwycięstwo w sezonie. Spójnia powalczy też o pierwsze zwysięstwo w derbach od 2018 roku, kiedy powróciła na boiska najwyższej ligi. Od tego czasu odbyło się siedem derbowych spotkań i wszystkie kończyły się wygranymi Kinga. W sezonie 2018/2019 Spójnia przegrała u siebie 64:95, a na wyjeździe 62:91. W kolejnym sezonie był jeden mecz. W Szczecinie wygrał King 74:68. W sezonie 2020/2021 w Stargardzie gospodarze przegrali 64:72, a w szczecińskiej hali gospodarze wygrali 105:80. W kolejnym sezonie najpierw była porażka PGE Spójni u siebie 75:81, a później na wyjeździe 81:93.

Wystarczy już tych derbowych porażek! 6 listopada, stargardzcy kibice którzy stawią się w Netto Arenie Szczecin, a także ci, którzy zasiądą przed telewizorem, by obejrzeć transmisję meczu w kanale Polsat Sport Extra, liczyć będą na pierwszy triumf Spójni w derbach.

W niedzielę przeciwko Kingowi zagra Paweł Kikowski, który w poprzednich siedmiu sezonach był zawodnikiem klubu ze Szczecina. To dodatkowy smaczek derbowej rywalizacji. Podobnie jak obecność w składzie Kinga Mateusza Kostrzewskiego i Filipa Matczaka, byłych koszykarzy stargardzkiego klubu.