chociwel
Chociwel, fot. archiwum

Sprzed domu w Chociwlu skradziony został rower. Złodziej to małolat

Niebawem przed Sądem Rodzinnym i Nieletnim tłumaczył się będzie nieletni mieszkaniec naszego regionu. Nie uniknie kary za bezczelną kradzież roweru.

– Policjanci zatrzymali nieletniego sprawcę kradzieży roweru i odzyskali skradzione mienie – informuje dziś mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Dzięki pracy policjantów z Posterunku Policji w Chociwlu odpowiedzialności karnej nie uniknie nieletni mieszkaniec powiatu stargardzkiego, który ukradł rower z prywatnej posesji. Odpowie za to przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Policjanci z Chociwla zostali powiadomieni, że sprzed domu na terenie gminy Chociwel skradziony został rower. Właściciel jego wartość wycenił na 1250 zł. Policja szybko wytypowała podejrzanego nieletniego i ustaliła gdzie przebywa.

– Nieletni został zatrzymany i przesłuchany przez funkcjonariuszy Zespołu ds. Nieletnich i Patologii stargardzkiej komendy – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Całość materiałów została przekazana do sądu rodzinnego, który zdecyduje o jego dalszym losie.

Policjanci odzyskali skradziony rower i oddali go właścicielowi.