Rafał Michalski
Rafał Michalski, Fot. Emilia Chanczewska

Srebro dla Rafała Michalskiego ze Stargardu w Pucharze Polski w wyciskaniu sztangi leżąc

W sobotę 19 listopada 2022 roku, w hali widowiskowo-sportowej w Stężycy pod Gdańskiem, odbyła się druga edycja Otwartego Pucharu Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

W kategorii do 125 kg II miejsce zajął 27-letni Rafał Michalski ze Stargardu, na co dzień trener w klubie Organic Fitness Stargard (działającym w CH Zodiak). Z drużyną z Kartuz – Prysu Team Kartuzy – Rafał zdobył złoto.

I nie jest to pierwszy sukces Rafała w tym roku…

– W zawodach startuję przede wszystkim jako reprezentant Stargardu i naszego klubu – podkreśla Rafał Michalski, mistrz Pomorza Zachodniego w wyciskaniu sztangi leżąc. – Impreza w Stężycy – Puchar Polski – była prestiżowa, pod patronatem zrzeszenia Strongman Polska, dobrze zorganizowana. 3 grudnia mam jeszcze start w Policach – na XXVIII Ogólnopolskich Otwartych Mistrzostw Polic w wyciskaniu sztangi leżąc, 10 grudnia w Łodzi – Międzynarodowa Liga Wyciskania.

Rafał Michalski sam trenuje od 5 lat, jednocześnie realizuje się jako trener. Na co dzień pracuje jako trener personalny w klubie Organic Fitness.

– Chcę pokazać ludziom, że jest też coś innego, niż bieganie, że jest sport, który uprawiać można niezależnie od pogody – mówi. – Że z 5 godzin przed TV tę jedną można poświęcić na trening w klubie. Zmęczyć mięśnie, ale psychicznie odpocząć i dzięki temu mieć motywację do robienia więcej dla siebie, dla rodziny. Cieszę się, że jest zainteresowanie wyciskaniem. Gdy będzie więcej młodych chętnych trenować, stworzę drużynę. Liczę na to, że ze Stargardu będzie startować w zawodach więcej osób, ale do tego trzeba pracy. Dlatego wychodzę im naprzeciw, służę swoją wiedzą i praktyką na siłowni. Cieszę się, że mój podopieczny Wiktor Gniewek ma na koncie pierwsze sukcesy w kategorii juniorów, powalczy też w Policach. W ten czwartek zapraszam do Organic Fitness na warsztaty.

Warsztaty z Rafałem Michalskim – mistrzem Polski Zachodniej w wyciskaniu sztangi leżąc

Rafał Michalski z panią Czesławą
Rafał czasem nosi klientki klubu Organic Fitness na rękach, Fot. Emilia Chanczewska