Stare Miasto
Fot. Grzegorz Drążek

Stare Miasto będzie jak nowe. Jezdnie, chodniki, oświetlenie, zieleń

Stargardzki magistrat zapowiada rozpoczęcie w najbliższych miesiącach przebudowy kilku ulic na Starym Mieście w Stargardzie.

– W ubiegłym roku stargardzianie spotkali się z projektantem, który przedstawił szczegóły tej dużej inwestycji – czytamy na stronie internetowej miasta Stargard. – Dyskusja trwała kilka godzin. Pojawiło się wiele pytań, pomysłów i sugestii zarówno od mieszkańców starówki, rodziców uczniów pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 5 i okolicznych przedsiębiorców. Następnie stworzony został kompletny projekt wraz z niezbędną dokumentacją. Kolejnym krokiem było złożenie wniosku o wsparcie tej dużej inwestycji środkami zewnętrznymi. Cały wydatek na tę przebudowę to ponad 17 000 000 zł, a dofinansowanie z RFRD pozwoli pokryć około 60 procent kosztów.

Ulica Szewska
Ulica Szewska. Fot. Grzegorz Drążek

Planowana przebudowa dotyczy ulic Chrobrego, Kuśnierzy, Szewskiej, Włosienniczej na stargardzkim Starym Mieście.

– Nowe nawierzchnie pojawią się zarówno na jezdniach, jak i na chodnikach – zapowiadają miejscy urzędnicy ze Stargardu. – Będzie odpowiednie oświetlenie i dużo zieleni oraz miejsca postojowe dla samochodów. Rowerzystów z pewnością ucieszy nowa ścieżka wzdłuż ul. Bolesława Chrobrego. Kolejnym planowanym elementem są wyniesione skrzyżowania wraz z przejściami dla pieszych, które z pewnością poprawią bezpieczeństwo przechodniów, w tym uczniów Piątki.

Ulica Włosiennicza
Ulica Włosiennicza. Fot. Grzegorz Drążek