Stargard dla Niepodległej bieg i nordic walking

Stargard dla Niepodległej. Biegali i maszerowali w parku Chrobrego

W sobotnie popołudnie w parku Chrobrego w Stargardzie odbył się 6 bieg Stargard dla Niepodległej. W kategorii open rywalizowano w biegu i w marszu z kijkami.

W dzisiejszym wydarzeniu wzięło udział blisko 70 osób. 46 pobiegło, 20 maszerowało z kijkami. Zawody odbyły się w parku Chrobrego w Stargardzie. Trasa wytyczona została zarówno w dolnej jego części, wokół placów zabaw, jak i u góry na alei Słowiczej. Liczyłą ona około 5 kilometrów.

Start został poprzedzony wspólną rozgrzewką w teatrze letnim, po której odśpiewane zostały dwie zwrotki hymnu narodowego.

Następnie miał miejsce start biegu i marszu z kijkami.

Budujecie polską niepodległość w ten radosny sposób.

Rafał Zając, prezydent Stargardu

Przed biegiem open i nordic walking odbyły się trzy biegi dzieci, w wieku od 2 do 12 lat, w których wystartowało 67 osób.

– Cieszę się, że tyle dzieci wzięło udział – mówił Grzegorz Chudzik, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie, organizatora dzisiejszego wydarzenia.

Na uczestników dzisiejszego biegu i marszu z kijkami czekały upominki, między innymi poczęstunek rogalami świętomarcińskimi. Osoby, które zajęły czołowe miejsca, otrzymały także nagrody, między innymi wejściówki do Aquastar. Nagrodzeni za równorzędne trzecie miejsce w nordic walking Tomasz Gurak i Krzysztof Trojanowski przekazali swoje nagrody kolejnemu na mecie Adrianowi Gniadkowi.