Stargardzkie ozdoby świątecznonoworoczne
Fot. Grzegorz Drążek

Stargard rozbłyśnie na święta. Choinki, anioł, skrzydła, stalagmity i 44 nowe kurtyny świetlne

W tym roku w Stargardzie w okresie świąteczno-noworocznym nie będzie ciemno. Miasto rozświetlą ozdoby na placach, latarniach i drzewach.

Rok temu miasto, ze względów oszczędnościowych, zrezygnowało z większości ozdób świąteczno-noworocznych. Wykorzystano tylko cztery ozdoby, które stanęły na Rynku Staromiejskim, obok Bramy Pyrzyckiej, przy placu Wolności i na rondzie na placu im. Sławomira Pajora. Tym razem będzie inaczej. Wrócą ozdoby z poprzednich lat, a magistrat zapowiada także nowe świecidełka.

Dzisiaj Urząd Miejski w Stargardzie, na swojej stronie internetowej, przekazał informacje na ten temat.

– Już za kilka tygodni w naszym mieście pojawią się aż 2 choinki – czytamy w informacji urzędu miejskiego. – Jedna, doskonale znana, stanie na rondzie im. Sławomira Pajora. Druga, zupełnie nowa, ozdobi Rynek Staromiejski. Będzie tam również świecąca ramka, która na pewno ucieszy fanów klimatycznych zdjęć. Z kolei w Parku Chrobrego spacery umili anioł, a przy Bramie Pyrzyckiej staną skrzydła – kolejny obowiązkowy punkt zimowych fotografii. Następną nowością będzie bombka.

Świąteczno-noworoczne ozdoby zostaną rozwieszone na latarniach na kilku ulicach w Stargardzie. Znane juz stargardzianom stalagmity z gwiazdą Stargardu staną przy placu Wolności.

Drzewa w całym mieście ozdobią sznury lampek – dokupimy aż 44 zupełnie nowe kurtyny świetlne. Na dekoracje w tym roku wydamy prawie 160 000 zł. Zaczną świecić na początku grudnia.

Urząd Miejski w Stargardzie