Fot. ZUW Szczecin/screen

Stargard Za Życiem. 100 000 zł dla „Ś”

W ramach programu Za Życiem do samorządów na Pomorzu Zachodnim trafią ok. 2 mln zł z budżetu państwa. W Stargardzie dzięki temu będzie ładniej w Środowiskowym Domu Samopomocy.

Najwięcej pieniędzy, bo ponad milion złotych, trafi do powiatu myśliborskiego. W Barlinku powstanie środowiskowy dom samopomocy dla 30 osób niepełnosprawnych intelektualnie.

100 000 zł przeznaczono na poprawę standardów w Środowiskowym Domu Samopomocy w Stargardzie, który działa przy ulicy Brzozowej 26. To placówka prowadzona przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie.

Dziś w Szczecinie umowę z wojewodą zachodniopomorskim Zbigniewem Boguckim podpisała Ewa Sowa, zastępczyni prezydenta Stargardu.

Jeżeli chodzi o pozostałe miejscowości powiatu stargardzkiego, to ponad 500 000 zł otrzymały Dolice. Przeznaczone te pieniądze mają być na powstanie 2 mieszkań chronionych wspomaganych dla 9 osób niepełnosprawnych. Promesę dziś podpisał Grzegorz Brochocki, wójt gminy Dolice.

a brocha
Zb. Bogucki i G. Brochocki
Fot. ZUW Szczecin/screen

Fundusze z programu Za Życiem z założenia przeznaczone są na:

– rozwój ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi

– tworzenie mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych

– rozwój sieci domów dla matek i kobiet w ciąży