Stargard budowa lodowiska
Fot. Grzegorz Drążek

Stargard znowu będzie miał lodowisko. W nowym miejscu i pod dachem

Stargardzianie po rocznej przerwie ponownie będą mogli jeździć na łyżwach w Stargardzie. Rozpoczęła się budowa nowego, mobilnego lodowiska, które działać będzie w innym niż wcześniej miejscu.

Lodowisko powstaje u zbiegu ulic Sportowej i Brzozowej, naprzeciwko bramy głównej stadionu lekkoatletycznego im. dr Jerzego Cieśli, zarządzanym, podobnie jak lodowisko, przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stargardzie.

Byliśmy dzisiaj w południe zobaczyć, jak przebiegają rozpoczęte wczoraj prace przy budowie mobilnego lodowiska. Wykonawcami robót są pracownicy Zakładu Ogólnobudowlanego Wiesław Kachniarz z Kobylanki. Teren, na którym w przeszłości działał parking strzeżony, a w wakacje 2020 roku organizowane były seanse kina dla zmotoryzowanych, przygotowywany jest do ustawienia elementów lodowiska.

Jak ustaliliśmy, cały obiekt będzie miał długość 55 metrów i szerokość 25 m. Nie są to wymiary samego lodowiska, które będzie mieć 43 x 23 m. Pozostała część obiektu wykorzystana zostanie na inne cele, na przykład wypożyczalnię łyżew. Mobilne lodowisko będzie zadaszone.

We wcześniejszych latach sezonowe lodowisko działało w Stargardzie najpierw za pływalnią przy ulicy Szczecińskiej, następnie obok Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Portowej. W ubiegłym roku lodowisko nie zostało jednak rozstawione i zima 2022/2023 w Stargardzie upłynęła bez jeżdżenia na łyżwach.

Zima 2023/2024 ma już być z jazdą na łyżwach w Stargardzie. U zbiegu ulic Sportowej i Brzozowej budowane jest nowe przenosne lodowisko, nie to samo, które było dotychczas. Jak ustaliliśmy, zadaszone lodowisko obok stadionu lekkoatletycznego w Stargardzie powinno być gotowe na początku grudnia.