Mila Goleniów
Fot. WMLKS Pomorze Stargard

Stargardzcy biegacze ze świetnymi wynikami w XXXIV Goleniowskiej Mili Niepodległości

W tradycyjnym biegu organizowanym co roku 11 listopada przez Gminę Goleniów i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goleniowie triumfowali biegacze WMLKS Pomorze Stargard. W pierwszej szóstce uplasowało się 4 młodych sportowców z Pomorza.

Zajęli kolejno 2, 3, 4 i 6 miejsce w kategorii OPEN, w której na milę wystartowało w sumie 174 zawodników, w tym bardzo wielu Ukraińców.

Wyniki

– Około 12 naszych zawodników wzięło udział w tegorocznej Mili, w poszczególnych rocznikach Mili młodzieżowej, roczniki 2003-2004, nasi biegacze zajęli od pierwszego (Dawid Komoda) do piątego miejsca – mówi trener Zbigniew Krzysiek z Wiodącego Międzyszkolnego Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Pomorze Stargard. – Roczniki 2007-2008, w Mili młodzieżowej, na 3 miejscu wśród dziewcząt była Marcela Krzysiek. Natomiast wśród chłopców z tych roczników w pierwszej czwórce było 3 zawodników z Pomorza: 1 miejsce – Maksymilian Lisiecki, 2 miejsce – Dawid Kalinowski, 4 miejsce – Antoni Jarosz. Rocznik 2009-2010, w biegu na 600 m dzieci, na 2 miejscu uplasował się Miłosz Baniak. Wśród dziewcząt na 4 miejscu uplasowała się Zuzanna Gut. Wczoraj wieczorem wróciliśmy z obozu, na którym były 2 razy dziennie treningi. Byli zmęczeni, walczyli dziś sami ze sobą. Za tydzień, 19 listopada, bierzemy udział w Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych u siebie w Stargardzie.

W zorganizowanym także dziś w Goleniowie Biegu Gaz-System SA na 10 km Konrad Majdziński z WMLKS Pomorze Stargard zajął 7 miejsce, a Adrian Andruszkiewicz był 9.

11 listopada 1989 roku w wolnej Polsce po raz pierwszy w Goleniowie została zorganizowana impreza biegowa pod nazwą Goleniowska Mila Niepodległości. Celem głównym tych biegów było uczczenie rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, poprzez organizację imprezy biegowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od tamtej daty wszystkie kolejne rocznice Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Goleniowie obchodzone są na biegowo.

Bieganie w Goleniowskiej Mili Niepodległości stało się modne. Mila z małej, lokalnej, amatorskiej, spontanicznie organizowanej imprezy przekształciła się w pełni profesjonalną imprezę biegową.

Organizatorzy, OSiR Goleniów