Zatrzymanie na Jagiellońskiej
Fot. KPP Stargard

Stargardzcy kierowcy wciąż jeżdżą po pijanemu

Kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez policjantów z KPP Stargard. 33-latek jechał bez świateł, podczas kontroli okazało się, że ma prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci stargardzkiej prewencji na ulicy Jagiellońskiej zatrzymali 33-letniego stargardzianina za wykroczenie drogowe. Podczas kontroli okazało się, że popełnił również przestępstwo.

– Stargardzcy policjanci podczas patrolowania miasta na ulicy Jagiellońskiej zauważyli samochód osobowy marki citroen, który poruszał się bez wymaganego oświetlenia – informuje dziś mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – W związku z popełnionym wykroczeniem został zatrzymany do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 33-letni mieszkaniec Stargardu. Policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Badanie wykazało blisko promil alkoholu w organizmie.

Kierowca citroena został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.

Straci prawo jazdy, dokument ze sporządzonymi przez policjantów materiałami trafi do sądu – dodaje mł. asp. Justyna Siwarska. – Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Policjanci nieustannie apelują! Nie ma tolerancji dla kierowców, którzy ryzykując życie swoje i innych osób wsiadają za kierownicę po alkoholu.

mł. asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard