radiowóz Wyszyńskiego
Fot. Emilia Chanczewska, archiwum

Stargardzcy kryminalni zatrzymali nastoletnich włamywaczy

16 i 17-latek odpowiedzą za kradzież z włamaniem. 16-latek poszukiwany był przez Sąd Rodzinny celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. 17-latek ma na koncie dodatkowo kradzież telefonu.

– Stargardzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem, do której doszło na terenie miasta – relacjonuje dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Śledczy przyjęli zawiadomienie i zabezpieczyli ślady, które stanowią dowód w sprawie. Równolegle funkcjonariusze z pionu operacyjno-rozpoznawczego poddali włamanie szczegółowej analizie. Skrupulatna praca stargardzkich policjantów pozwoliła wytypować odpowiedzialnych za ten czyn dwóch mieszkańców powiatu stargardzkiego, a przeprowadzona realizacja doprowadziła do zatrzymania ich w miejscu zamieszkania. Pierwszy nie tak dawno ukończył 17 lat, drugi jest o rok młodszy. Młodzi mężczyźni zostali już przesłuchani, przyznali się do kradzieży z włamaniem. Jak się okazało 16-latek poszukiwany był przez Sąd Rodzinny celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Szczecinie. Starszy o rok kolega dodatkowo odpowie za kradzież telefonu komórkowego, którą miał na koncie.

Młodzi przestępcy zostali zatrzymani i doprowadzeni na policyjną komendę, do przeprowadzenia dalszych czynności.

– Za to przestępstwo odpowiedzą przed stargardzkim wymiarem sprawiedliwości, młodszy przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, starszy natomiast przed Sądem Rejonowym – dodaje asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Za kradzież z włamaniem może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.