interwencja

Stargardzcy policjanci i inspektorzy ToZ odebrali psy i koty

KPP Stargard: Odebrano 12 psów i kota – kolejne interwencje stargardzkich policjantów. Policjanci po raz kolejny podjęli działania w obronie zwierząt, które były przetrzymywane w niewłaściwych warunkach. Dzięki współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami z Kiczarowa udało się zapobiec dalszemu cierpieniu czworonogów.

– Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie wspólnie z przedstawicielami Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami jednego dnia przeprowadzili dwie interwencje na terenie powiatu stargardzkiego związane z przetrzymywaniem zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowych – informuje dziś mł. asp. Ewa Majdzińska z komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Inspektor z TOZ podjęła decyzję o odebraniu zwierząt właścicielom, w wyniku czego zabezpieczono łącznie 12 psów i kota. Zwierzęta następnie zostały przekazane pod opiekę odpowiednich instytucji, gdzie otrzymają niezbędną pomoc weterynaryjną oraz szansę na poprawę losu.

Interwencje była możliwe dzięki współpracy Policji oraz TOZ-u, których wspólnym celem jest ochrona zwierząt i przeciwdziałanie ich krzywdzeniu.

Pamiętajmy, że posiadanie zwierząt wiążę się z odpowiedzialnością i koniecznością zapewnienia im właściwych warunków bytowania, opieki oraz bezpieczeństwa.

INFORMACJE I ZDJĘCIA: Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie