zatrzymany w Gorzowie
Fot. Policja

Stargardzcy policyjni poszukiwacze zatrzymali w Gorzowie 40-latka ze Stargardu

Poszukiwany listem gończym 40-letni stargardzianin odnalazł się w Gorzowie. Zatrzymali go tam policjanci z KPP Stargard.

– Zespół Operacyjno – Rozpoznawczy stargardzkiej komendy tworzą policjanci na co dzień zajmujący się zatrzymywaniem osób, które próbują uniknąć spotkania z wymiarem sprawiedliwości. Szereg czynności procesowych, wzmożona praca operacyjna, a także pozyskane informacje o różnych miejscach pobytu zaginionych i ukrywania się przestępców umożliwia ujawnienie oraz zatrzymanie takich osób, a następnie w razie potrzeby, zgodnie z decyzją sądów lub prokuratur, doprowadzeniem do stosownych instytucji bądź placówek – wyjaśnia asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – I tak było w przypadku 40-letniego mieszkańca Stargardu, którego zatrzymali stargardzcy „poszukiwacze”. Kiedy mężczyzna nie stawił się do odbycia kary pozbawienia wolności sąd wydał za nim list gończy. Mieszkaniec Stargardu często zmieniał miejsce ukrywania się, funkcjonariusze mieli różne sygnały, że wyjechał za granicę. W ostatnich dniach policjanci ustalili, że poszukiwany wrócił do kraju i zatrzymał się na terenie Gorzowa.

Policjanci KPP Stargard szybko ustalili aktualny adres, a następnie zatrzymali 40-letniego stargardzianina.

– Dzięki takim działaniom sprawy prowadzone wobec osób poszukiwanych znajdują swój finał, a sprawcy przestępstw odpowiedzą za swoje postępowanie – podkreśla asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard.