isuzu
Fot. KW PSP w Szczecinie

Stargardzcy strażacy mają nowe isuzu

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie otrzymała nowy samochód. Dziś planowany jest jego przyjazd do stargardzkiej komendy.

W poniedziałek 30 października 2023 roku odbył się odbiór lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego na podwoziu Isuzu D-Max z wyposażeniem dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. W czwartek 9 listopada 2023 roku auto przyjechać ma do JRG Stargard.

– Taki samochód umożliwia szybsze dotarcie na miejsce akcji, przeprowadzenie rozpoznania na miejscu zdarzenia przez kadrę dowódczą i rozpoczęcie działań do czasu przyjazdu pozostałych jednostek – wyjaśnia kpt. Rafał Matysik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. – Wyposażony jest m.in. w agregat oddymiający, czujniki wielogazowe, sprzęt burzący. Ma też radiostacje nasobne, a z przodu – wyciągarkę samochodową.

Zakup pojazdu o wartości 315 000 zł został sfinansowany z projektu Unii Europejskiej „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap V”, w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i środowisko.

INFORMACJE I ZDJĘCIA: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie