głosowanie
Fot. ilustracyjne

Stargardzianie głosują w okręgu nr 41 do Sejmu i nr 98 do Senatu

Mieszkańcy Stargardu i całego powiatu stargardzkiego, którzy wezmą udział w niedzielnym głosowaniu w wyborach parlamentarnych, wybierać będą posłów w okręgu wyborczym do Sejmu nr 41 i senatorów w okręgu wyborczym do Senatu nr 98.

Urząd Miejski w Stargardzie przypomniał na swojej stronie internetowej podstawowe informacje dotyczące wyborów parlamentarnych 15 października w odniesieniu do Stargardu.

Wybory do Sejmu – okręg wyborczy nr 41

W wyborach do Sejmu wybiera się kandydatów w wielomandatowych okręgach, a mandaty rozdzielane są proporcjonalnie pomiędzy komitetami wyborczymi, które zdobyły największe poparcie. Mieszkańcy Stargardu, wspólnie z częścią województwa zachodniopomorskiego (powiaty: goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki oraz miasta na prawach powiatu: Szczecin, Świnoujście) wybiorą 12 posłów.

Wybory do Senatu – okręg wyborczy nr 98

W wyborach do Senatu zastosowanie mają jednomandatowe okręgi wyborcze – wygrywa kandydat, który uzyskał największe poparcie. Stargard wraz z częścią województwa zachodniopomorskiego (powiaty: goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, pyrzycki, stargardzki oraz miasto na prawach powiatu – Świnoujście) wybierze 1 senatora.

Źródło informacji: www.stargard.eu