Policja na Szczecińskiej
Policja na ulicy Szczecińskiej, fot. archiwum

Stargardzianin ścigany za przestępstwa w Niemczech zatrzymany w Stargardzie

33-latek ze Stargardu, poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, zatrzymany został przez stargardzkich policjantów. W areszcie czeka na decyzję o ekstradycji do Niemiec.

Do zatrzymania mężczyzny doszło na ulicy Szczecińskiej w Stargardzie. 33-latka ze Stargardu poszukiwał niemiecki wymiar sprawiedliwości.

– Na mężczyźnie ciążą zarzuty karne dotyczące przestępstw, których się dopuścił, za które zgodnie z niemieckim prawem może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Mężczyzna ścigany był przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP w celu aresztowania ekstradycyjnego.

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania mężczyzna po zatrzymaniu trafił do aresztu, by tam czekać na decyzję sądu w sprawie ekstradycji.

Jak ustaliła redakcja Stargard.News, chodzi o przestępstwa kradzieży samochodów.

Europejski Nakaz Aresztowania wydawany jest w następstwie przeprowadzonego transgranicznego uproszczonego postępowania sądowego, w ramach którego dochodzi do przekazania podejrzanych lub oskarżonych w związku ze ściganiem przestępstw lub wykonania wyroku pozbawienia wolności bądź zastosowania środka zabezpieczającego. Europejski Nakaz Aresztowania wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich jest ważny na terenie Unii Europejskiej.

mł. asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard