Marcin Przepióra
Marcin Przepióra, fot. Sejmik

Stargardzianin wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego poinformował właśnie, że wiceprzewodniczącym sejmiku został dziś wybrany Marcin Przepióra, radny niezrzeszony.

Marcin Przepióra to 65-letni stargardzianin, od 20 lat sprawujący stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie, czyli stargardzkiego ekonomika. Wcześniej, przez 7 lat, był zastępcą dyrektora w Zespole Szkół w Suchaniu. Pracował także jako metodyk w Centrum Doradztwa i Doskonalenia nauczycieli w Szczecinie.

W 2014 roku kandydował na stanowisko prezydenta miasta Stargard. Zanim został radnym Zachodniopomorskiego Sejmiku, był radnym Rady Miejskiej w Stargardzie i jej przewodniczącym. W sejmiku pełni funkcję przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, jest też członkiem Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

– Jestem przedstawicielem Koalicji Samorządowej, nie jestem członkiem żadnej partii i to zaufanie, którym mnie dziś obdarzono, to uznanie dla mojej pracy dla miasta Stargard i dla południa naszego województwa – komentuje dla Stargard.News Marcin Przepióra. – Dbamy nie tylko o Szczecin, który ma najwięcej radnych i daje sobie radę. Zajmuję się regionem od Wałcza, poprzez Szczecinek, Stargard, Myślibórz, Pyrzyce do Gryfina. Stargard jest dość daleko w rankingu ilości pozyskanych funduszy unijnych w przeliczeniu na mieszkańca i będę walczył, byśmy byli na 4 miejscu pod tym względem w województwie zachodniopomorskim. Myślę, że nam się to uda, że coraz więcej inwestycji i spraw uda się załatwić. Na dzisiejszej sesji przyznane zostało kolejne 50 tys. zł na remont stargardzkiej kolegiaty, Centrum Kształcenia Zawodowego otrzyma 30 tys. zł na wymianę okien w hali sportowej ZSBT. Mam nadzieję, że nie będzie sesji gdzie nie będzie mowy o Stargardzie, jako sukcesor decyzji będę o to dbał. Podobnie jak o cały wymieniony region województwa, bo tam mieszkańcy na mnie głosowali.

Głosami radnych Województwa Zachodniopomorskiego przewodniczącą Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego została dziś wybrana Teresa Kalina, dotychczasowa wiceprzewodnicząca sejmiku. Konieczność wyboru nowych władz sejmiku spowodowana była śmiercią szczecińskiej doktor Marii Ilnickiej-Mądry, która 23 listopada 2018 wybrana została na przewodniczącą Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego głosami wszystkich 30 radnych, zmarła 20 marca 2023 roku, w trakcie pełnienia tej funkcji.