Save The Beat Dni Myśliborza

Stargardzianki zatańczyły z zespołem Weekend

W minionym tygodniu stargardzianki ze szkoły tańca Save The Beat zaprezentowały swoje umiejętności podczas Dni Myśliborza. Wystąpiły gościnnie z zespołem Weekend, znanym m.in. z hitów „Ona tańczy dla mnie”, „Za każdą chwilę z tobą”.

Od 16 do 18 czerwca odbyły się Dni Myśliborza. Zagrali podczas nich m.in. Kamil Bednarek, Viki Gabor i zespół Weekend, którego liderem jest Radosław Liszewski. Na scenie z Weekendem wystąpiły tancerki ze Stargardu, ze szkoły Save The Beat.

– To dla nas już nie pierwszy taki występ. Tańczyłyśmy już m.in. z artystami takimi jak OSTR, PEJA, TEDE, Mario Bischin, Skalars, Spike, MYaj, Long&junior, D-Bomb, a także z gwiazdą światowego formatu – The Black Eyed Peas – mówi właścicielka szkoły tańca Save The Beat Agnieszka Gołofit – Sawicka ze Stargardu. – Jesteśmy dumne, że możemy reprezentować nasze miasto na takich eventach.

Na co dzień dziewczyny trenują co najmniej 2 razy w tygodniu, prowadzą grupy dziecięce i młodzieżowe w Szkole tańca Save The Beat i mają dodatkowe treningi grupy pokazowej PRO. Poświęcają swojej pasji wiele godzin w tygodniu, co procentuje.

Jak długo stargardzianki trenowały do pokazu z zespołem Weekend?

Miałyśmy tak naprawdę jeden godzinny trening – odpowiada jedna z tancerek, Alicja Polak. – Może się to wydawać mało, ale my trenujemy ze sobą w takim składzie już od 3 lat, niektórzy nawet od 7. Wystarczyło więc wybrać choreografie, które już znałyśmy i miałyśmy przygotowane, i połączyć je w całość, tak by wszystko do siebie pasowało.

Przed dziewczynami teraz pracowity sezon letni, w którym nie zamierzają odpoczywać. Życzymy dziewczynom dalszych sukcesów w realizacji swojej pasji, jaką jest taniec.

INFORMACJE I ZDJĘCIA: Save The Beat, oprac. (ech)