Akcja szkoła
Fot. KPP Stargard

Stargardzka drogówka sprawdza bezpieczeństwo przy szkołach i przedszkolach

Już za 3 dni początek nowego roku szkolnego 2022/2023. Z tego powodu policjanci już od kilku dni prowadzą wzmożone działania związane z bezpieczeństwem najmłodszych na drodze do szkoły i przedszkola.

Mundurowi wzorem lat ubiegłych przed zakończeniem wakacji kontrolują tereny w rejonach placówek oświatowych oraz trasy prowadzące do nich. Policjanci sprawdzają, czy oznakowanie jest prawidłowe, widoczne i czytelne zarówno dla pieszych, jak i kierujących – informuje mł.asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Celem lustracji dróg jest wyeliminowanie ewentualnych uchybień i zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Stwierdzone nieprawidłowości policjanci drogówki przekazują do odpowiednich służb i instytucji, by jeszcze przed pierwszym dzwonkiem wszystko uzupełnić i dokonać koniecznych napraw.

Drogi rodzicu! Bezpieczeństwo Twojej pociechy w dużej mierze zależny właśnie od Ciebie. Rozmawiaj z dzieckiem na temat zasad poruszania się po drodze, a przede wszystkim dawaj mu dobry przykład swoim zachowaniem.

mł. asp. Justyna Siwarska