230 km na godzinę
Fot. KPP Stargard

Stargardzka drogówka zatrzymała jadącego z prędkością 230 km na godzinę

21-latek z audi dostał mandat w wysokości 2500 złotych, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych. Stargardzka policja zapowiada: zero tolerancji dla niebezpiecznego zachowania na drodze!

Potwierdzeniem skuteczności policjantów stargardzkiej drogówki w eliminowaniu brawurowo jeżdżących kierowców jest sytuacja z soboty. Policjanci wyposażeni w nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem podczas monitorowania zachowania kierujących na drodze nr 10 między Stargardem a Szczecinem zauważyli poruszający się samochód marki audi, którego kierujący znacznie przekroczył dozwoloną prędkość – informuje dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Pomiar wideorejestratora wskazał, że kierujący audi pędził z prędkością 230 km/h. Po zatrzymaniu kierującym okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego. Brawurowa jazda kosztowała go mandat w wysokości 2500 złotych, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych.

Pamiętajmy. Każde nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może skończyć się czyjąś śmiercią bądź kalectwem. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard