zatrzymanie poszukiwanego
Fot. KPP Stargard

Stargardzka drogówka zatrzymała kierowcę nissana. 37-latek nie miał prawa kierować

Z kontroli drogowej prosto do zakładu karnego. Stargardzianina do 2026 roku obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Poszukiwany też był listem gończym.

– Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolu rejonu służbowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki nissan – informuje dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Za kierownicą siedział 37-letni mieszkaniec Stargardu. Podczas sprawdzania danych w policyjnych systemach okazało się, że w ogóle nie powinien kierować, gdyż ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2026 roku, wydany przez sąd.

Okazało się także, że 37-latek jest poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Pyrzycach za przestępstwo, którego się dopuścił.

– Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę – dodaje asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.