Zakończenie Stargardzkiej Ligi Bowlingowej
Zawodnicy spotkali się w Kręgielmni RONDO we wtorkowy wieczór, Fot. Emilia Chanczewska

Stargardzka Liga Bowlingowa Trójek. Nagrody zostały wręczone

W Kręgielni Rondo w Stargardzie odbyło się podsumowanie sezonu 2022/2023 w Stargardzkiej Lidze Bowlingowej Trójek. Nagrodzono zespoły i wręczono nagrody indywidualne.

– Bardzo wam dziękuję, że uczestniczycie w tej sportowej rywalizacji – mówił do uczestników ligi Marek Andrusieczko, właściciel Kręgielni Rondo w Stargardzie, organizatora Stargardzkiej Ligi Bowlingowej Trójek. – Ma to przełożenie także na większe regiony. Jeździcie w Polskę, reprezentujecie naszą kręgielnię, nasze miasto. Mam nadzieję, że niedługo będę mógł powiedzieć, że reprezentujecie nasz kraj. Bardzo serdecznie wam tego życzę.

Triumfatorem Stargardzkiej Ligi Bowlingowej w sezonie 2022/2023 został EON Elektroenergetyka. Na drugim miejscu uplasowała się Nauka Jazdy Rondo. Trzecie miejsce zajęła Kręgielnia Rondo. Kolejne miejsca zajęli: Split, Klippan Safety Polska, Bez rewelacji, Sanitech, DJ’S Team, Szejk, Lux PC, Wróbel Team, Stargard News.

EON Elektroenergetyka odniósł podwójny sukces w tym sezonie. Oprócz zwycięstwa w rozgrywkach ligowych, wygrał turniej o Puchar Ligi.

To był pierwszy sezon, w którym rywalizowały zespoły trzyosobowe i obowiązywał nowy system punktacji, stawiający nie tylko na wyniki drużynowe, ale i indywidualne. To sprawiło, że rywalizacja była bardziej emocjonująca, a najlepsze zespoły gubiły punkty w meczach przeciwko wszystkim, także zespołom plasującym się w dolnych rejonach klasyfikacji.

RELACJA LIVE Z PODSUMOWANIA LIGI

Podczas wczorajszego posdumowania sezonu wręczono także nagrody indywidualne. Najwyższą średnią punktów na mecz miał Aleks Szczepaniak. Średnia gracza EON Elektroenergetyka to 204,1 pkt. To jedyny zawodnik, który miał średnią powyżej 200 punktów. Na drugim miejscu jest w tym rankingu był jego kolega klubowy Sebastian Jaskulski (186,4 pkt), a na trzecim Kazimierz Słowiński z Kręgielni Rondo (182,6 pkt).

Najlepszy wynik w jednej rundzie rzutów w sezonie 2022/2023 miał Wiesław Adrabiński. Gracz Nauki Jazdy Rondo w jednym ze spotkań rzucił 277 punktów. Maksymalnie można mieć 300 pkt.

Stargardzka Liga Bowlingowej Trójek rozgrywana była w Kręgielni Rondo w Stargardzie. Stargard.News jest patronem medialnym rozgrywek. Niebawem start nowego sezonu.