Ul. Czeska
Ulica Czeska w Stargardzie, fot. archiwum

Stargardzka policja na ulicy Czeskiej zatrzymała poszukiwanego przez Węgrów

Sukces stargardzkiej policji! Młody stargardzianin, poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wystawionym na Węgrzech, został zatrzymany przez policjantów KPP Stargard. Trafił do aresztu. Sąd podejmie decyzję co do jego ekstradycji.

Funkcjonariusze na ulicy Czeskiej zatrzymali 26-letniego mieszkańca Stargardu poszukiwanego na postawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez węgierski wymiar sprawiedliwości informuje dziś o sukcesie stargardzkiej policji asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Na mężczyźnie ciążą zarzuty karne dotyczące przestępstw, których się dopuścił, za które zgodnie z węgierskim prawem może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna ścigany był przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP w celu aresztowania ekstradycyjnego. 26-latek trafił do aresztu do czasu podjęcia przez sąd decyzji co do ekstradycji.

Jak informuje rzeczniczka KPP Stargard, Europejski Nakaz Aresztowania wydawany jest w następstwie przeprowadzonego transgranicznego uproszczonego postępowania sądowego, w ramach którego dochodzi do przekazania podejrzanych lub oskarżonych w związku ze ściganiem przestępstw lub wykonania wyroku pozbawienia wolności bądź zastosowania środka zabezpieczającego.

ENA wydany przez organy sądowe państwa członkowskiego jest ważny na terenie Unii Europejskiej.