Nietrzeźwi kierowcy
Fot. KPP Stargard

Stargardzka policja podsumowała miniony weekend. Zatrzymanych zostało 7 kierujących po pijaku

Niechlubnym rekordzistą okazał się 47-latek, który kierował oplem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy, za jazdę po pijanemu będzie odpowiadał przed sądem.

Nietrzeźwi kierujący to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo licznych apeli, prowadzonych działań policyjnych, akcji informacyjnych wciąż zdarzają się osoby, które lekceważą kwestię bezpieczeństwa na drodze – podkreśla policja.

Tylko w ciągu minionego weekendu stargardzcy policjanci zatrzymali 7 kierujących, którzy kierowali będąc w stanie nietrzeźwości – informuje dziś mł.asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Rekordzistą okazał się 47-latek, który kierował samochodem osobowym marki opel mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoją nieodpowiedzialną jazdę będzie odpowiadał przed sądem.

Policja przypomina!
• będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione
• nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury
• mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi
• możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni
• następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie

Nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę.

mł.asp. Justyna Siwarska