Policja działa
Fot. KPP Stargard

Stargardzka policja podsumowała weekend. 6 kierowców na podwójnym gazie. Niechlubny rekordzista z BMW

Po stargardzkich drogach wciąż jeżdżą kierowcy pod wpływem alkoholu, narkotyków, bez uprawnień albo pomimo sądowego zakazu.

To był intensywny weekend dla stargardzkich policjantów – przyznaje mł.asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w związku ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu stargardzkiego.

W sobotę i niedzielę (8-9 października br.) stargardzcy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego aż 6 nietrzeźwych kierowców.

Jeden z nich na ulicy Światopełka w Stargardzie prowadził samochód osobowy BMW mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie – informuje mł.asp. J. Siwarska z KPP Stargard. – Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze zatrzymali 3 kierujących pojazdami nie mając do tego uprawnień. Dodatkowo jeden z nich, 28-latek, miał zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci patrolujący nocą ulice naszego miasta, a także teren powiatu stargardzkiego zatrzymali 2 osoby poszukiwane. Ponadto patrol stargardzkiej drogówki na ul. Gdańskiej w Stargardzie zatrzymali 33-latka, który kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Policjanci zabezpieczyli narkotyki, które zatrzymany mężczyzna miał przy sobie.

Bycie policjantem to codzienne wyzwania i zadania. To trudna, odpowiedzialna i ciekawa praca. Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia.

mł.asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard