Prokuratura Rejonowa
Akt oskarżenia powstał w Prokuraturze Rejonowej w Stargardzie, fot. Emilia Chanczewska

Stargardzka policja zatrzymała, a prokuratora oskarżyła ekipę amatorów cudzej własności i narkotyków

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu Rejonowego w Stargardzie akt oskarżenia wobec trzech mężczyzn, za kradzieże z włamaniem oraz prowadzenie auta pod wpływem środków psychoaktywnych. Oskarżona jest także kobieta, o posiadanie substancji psychotropowej.

Trzech mężczyzn oskarżonych jest o dokonanie pięciu kradzieży z włamaniem na terenie Stargardu, Grzędzic, Kobylanki i Darłowa. Ponadto jednemu z nich zarzucono kierowanie pod wpływem środków psychoaktywnych oraz posiadanie znacznej ilości środka odurzającego.

W dniu 2 października 2023 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie na ulicy Reymonta w Stargardzie zatrzymali do kontroli samochód volkswagen golf – informuje dziś prokurator Piotr Wieczorkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – U kierowcy ujawniono susz ziela konopi innych niż włókniste o wadze 90 g, pasażerka miała ponad 10 g amfetaminy. Ponadto kierujący był pod wpływem amfetaminy i THC.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Stargardzie zastosował wobec kierowcy golfa tymczasowe aresztowanie. Pasażerka usłyszała zarzut posiadania substancji psychotropowej.

– W toku dalszych czynności procesowych ustalono, że wraz z dwoma innymi mężczyznami dopuścił się szeregu kradzieży z włamaniem do garaży i pomieszczeń gospodarczych na terenie Stargardu, Grzędzic, Kobylanki i Darłowa – relacjonuje prok. Piotr Wieczorkiewicz. – Sprawcy po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń – kłódek i skobli zabrali narzędzia budowlane i ogrodowe, kable elektryczne, pieniądze w gotówce i artykuły spożywcze o łącznej wartości ponad 20 000 zł.

Wszyscy sprawcy przyznali się do zarzucanych im czynów. Mężczyźni byli już karani. Kobieta nie była dotychczas karana.

Za kradzież z włamaniem i posiadanie znaczenie ilości środka odurzającego grożą kary od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków w formie podstawowej grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, nadto sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od lat 3 do 10.