zatrzymany złodziej
Fot. KPP Stargard

Stargardzka policja zatrzymała młodych włamywaczy

17 i 16-latek odpowiedzą za kradzież z włamaniem do sklepu w Stargardzie. Młodszy stanie przed sądem rodzinnym. Starszy odpowie jak dorosły, grozi mu do 10 lat więzienia.

– Policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zatrzymali 16-latka oraz jego 17-letniego kolegę, którzy włamali się do sklepu na terenie Stargardu. Dzięki szybkiej reakcji na zgłoszenie obaj sprawcy zostali zatrzymani tuż po przestępstwie – informuje dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

Dyżurny stargardzkiej komendy policji dostał zgłoszenie o włamaniu do sklepu w Stargardzie. Sprawcy wybili szybę i ze środka zabrali metalową kasetkę z pieniędzmi.

– Policjanci natychmiast udali się na miejsce interwencji. Szybko ustalili rysopis sprawców i rozpoczęli ich poszukiwania. Już po kilkudziesięciu minutach na ulicy Konopnickiej policyjny patrol zauważył młodego mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi jednego ze sprawców – relacjonuje asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Nieletni został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. Już we wstępnej rozmowie przyznał się do kradzieży z włamaniem, gdyż jak twierdził potrzebował pieniędzy.

Jak podkreśla asp. Justyna Siwarska, sprawne działanie funkcjonariuszy i dobre rozpoznanie spowodowało, że drugi ze sprawców, 17-letni mieszkaniec Stargardu, jeszcze tego samego dnia zatrzymany został w miejscu zamieszkania. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

– W toku dalszych czynności nieletni został przesłuchany przez funkcjonariuszy Zespołu ds. Nieletnich i Patologii stargardzkiej komendy w charakterze sprawcy czynu karalnego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny – dodaje asp. Justyna Siwarska. – Drugi z podejrzanych usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.