Prędkość
Fot. KPP Stargard

Stargardzka policyjna grupa Speed zatrzymała kierowcę, jadącego z prędkością ponad 200 km na godzinę

KPP Stargard: funkcjonariusze ze stargardzkiej drogówki wchodzący w skład grupy Speed po raz kolejny byli we właściwym miejscu i właściwym czasie. Zatrzymali kierującego mercedesem, który ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość.

Pamiętajmy, że pośpiech to zły doradca – można stracić nie tylko pieniądze, ale w przypadku zdarzenia drogowego również życie i zdrowie – przypomina stargardzka policja.

– W trakcie patrolu drogi wojewódzkiej 142 policjanci zwrócili uwagę na kierowcę osobowego mercedesa, który znacznie przekroczył dozwoloną na tym odcinku drogi prędkość – informuje dziś mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Kierujący na ograniczeniu do 90 km pędził z prędkością dwukrotnie wyższą. Policjanci natychmiast dali sygnał do zatrzymania pojazdu. Za kierownicą siedział 45-letni mieszkaniec Szczecina. Nieodpowiedzialnemu kierowcy mundurowi wystawili mandat karny w wysokości 2500 zł, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych.

Każdy z nas ma swój cel, dla kierowcy to miejsce do którego zmierza. Bez wątpienia szanse na dotarcie do celu podróży będą zdecydowanie wyższe, jeżeli kierujący uszanuje prawo i dozwoloną prędkość. Dlatego tak ważne są tylko właściwe zachowania na drodze, aby tym wszystkim osobom, podróż minęła w spokoju i w bezpieczeństwie.

mł. asp. Justyna Siwarska