Prokuratura rejonowa w Stargardzie
Prokuratura Rejonowa w Stargardzie, fot. Emilia Chanczewska

Stargardzka prokuratura oskarża sprawcę wypadku

Do 3 lat więzienia grozi 38-letniemu mężczyźnie, który doprowadził do wypadku drogowego na wysokości węzła Zdunowo – Niedźwiedź. W jego wyniku dwie osoby zostały ranne.

– Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zaniechanie szczególnej ostrożności, którego skutkiem było zderzenie z innym uczestnikiem ruchu drogowego – informuje dziś Alicja Macugowska-Kyszka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania, w dniu 27 maja 2022 r. w Szczecinie, podejrzany prowadząc na wysokości węzła Zdunowo-Niedźwiedź pojazd marki citroen nie zachował należytej ostrożności. Wykonując manewr skrętu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pokrzywdzonemu jadącemu w przeciwnym kierunku ruchu samochodem marki hyundai.

Doszło do zderzenia samochodów, w wyniku czego ranny został kierowca hyundaia i jego pasażerka.

– Kierujący pojazdem marki hyundai doznał obrażeń ciała w postaci m.in. urazu klatki piersiowej, stłuczenia głowy oraz powłok brzusznych, natomiast pasażerka tego pojazdu złamania trzonu kręgu lędźwiowego oraz stłuczenia powłok brzusznych – informuje prokurator Alicja Macugowska-Kyszka. – Obrażenia te naruszyły czynności narządów ciała pokrzywdzonych na okres powyżej 7 dni. 38-letni podejrzany w chwili wypadku był trzeźwy.

Sprawca wypadku nie był dotąd karany sądownie. Za zarzucany mu czyn grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.