Prokuratura Rejonowa
Ul. Czarnieckiego 32. Prokuratura Rejonowa w Stargardzie, fot. Emilia Chanczewska

Stargardzka prokuratura oskarżyła mieszkańca Pęzina o znęcanie się nad kobietą i jej dziećmi

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu Rejonowego w Stargardzie akt oskarżenia wobec sprawcy, który od lutego do końca listopada 2022 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną i jej dziećmi.

Znajdując się pod wpływem alkoholu naruszał jej nietykalność cielesną, wszczynał awantury kierując pod jej adresem groźby karalne pozbawienia życia. Wielokrotnie kierował pod jej adresem słowa powszechnie uznane za obelżywe, niszczył mienie oraz naruszał jej nietykalność cielesną.

Dochodziło do tego w miejscowości Pęzino (gmina Stargard), w okresie od lutego do końca listopada minionego roku.

– Sprawca także znęcał się fizycznie i psychicznie nad małoletnimi dziećmi konkubiny wszczynając bezpodstawne awantury, kierując pod ich adresem słowa powszechnie uznane za obelżywe, naruszał ich nietykalność cielesną, zakłócał spoczynek nocny oraz w ich obecności znęcał się nad ich matką – informuje prokurator Piotr Wieczorkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Sprawca został zatrzymany. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Stargardzie, zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Nie był dotąd karany sądownie. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Za zarzucone oskarżonemu przestępstwo z art. 207§1 kk grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, zaś za czyn z art. 207§1a kk od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

§ 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 1a. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.