Krzywa Scena
ArtFestiwal 2021, Fot. Emilia Chanczewska

Stargardzka Scena Młodych. Spektakl „Okaleczone” i wystawa grafiki

W niedzielę o godzinie 17 w SCK zobaczyć można sztukę teatralną w wykonaniu Nowej Generacji Krzywej Sceny oraz wystawę grafiki stargardzianki Alicji Kieliszek. Wstęp wolny.

– Przed nami kolejna odsłona Stargardzkiej Sceny Młodych, na którą zapraszamy serdecznie w niedzielę 4 grudnia o godzinie 17, na małą scenę Stargardzkiego Centrum Kultury – informuje Maciej Dura-Pomarański, specjalista ds. promocji w Stargardzkim Centrum Kultury. – Przed nami spektakl oraz wystawa grafiki – wszyscy to młodzi stargardzianie!

Teatr Nowa Generacja Krzywej Sceny zaprezentuje przedstawienie pt. „Okaleczone” w reżyserii Tatiany Malinowskiej-Tyszkiewicz.

Dziewczyny współczesnego świata, skrzywdzone i poszukujące jedynie kochania i miłości. Jednak wszystko w nich jest nietrwałe i zmienia się w nienawiść do bliskich, dorosłych, a przede wszystkim mężczyzn, choć uczucia ich powinny być piękne i żywe. Zabawa ze śmiercią i polemika z filozofią społeczeństwa to dla młodych kobiet sposób na odkrycie swoich pragnień.

W „Okaleczonych” wystąpią Natalia Hojczyk, Aleksandra Słaba, Martyna Kolesińska, Natasza Możejko i Oliwia Wenerska.

Alicja Kieliszek, jak informują organizatorzy Stargardzkiej Sceny Młodych, na swoim koncie ma ogromne sukcesy graficzne krajowe i międzynarodowe. Z pasją prowadzi warsztaty graficzne, w które wkłada całe twórcze serducho! Jako młoda artystka w swoich pracach kieruje się wyobraźnią – uwielbia tworzyć rzeczy które mają ciekawe i głębokie znaczenie. Każda z jej prac ma ukrytą intencje i przekaz. Tak naprawdę dzieła są odzwierciedleniem samej artystki. Odkryje to ten, który zauważy najmniejsze szczegóły…

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/692319015557263/?active_tab=discussion

Stargardzka Scena Młodych odbywa się pod patronatem prezydenta Stargardu. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.