SBO
Wojciech Seredyński i Grzegorz Rybaczuk, autorzy największej ilości zwycięskich projektów SBO, z władzami miasta, Fot. Emilia Chanczewska

Stargardzki Budżet Obywatelski 2023. Już wiadomo co wybrali mieszkańcy

Dziś po południu, w Urzędzie Miejskim w Stargardzie, odbyło się spotkanie z autorami projektów, które głosami mieszkańców zostały wybrane do realizacji w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2023.

Zagłosowało aż 9550 osób, cieszy nas to niesłabnące zainteresowanie Stargardzkim Budżetem Obywatelskim – mówił prowadzący spotkanie Piotr Styczewski, dyrektor Biura Prasowego UM Stargard.

Najwięcej głosów, oddawanych głównie przez internet, zgromadziły następujące projekty i to one będą realizowane:

Obszar nr 1 – os. Zachód – os. Letnie

– A bardzo proszę: dwa boiska, siatka i kosze (teren przy Szkole Podstawowej nr 11) – 280 000 zł – autor ARTUR IWANOWICZ,

– Zabawa na bieżni dla wnuczka i dziadka to nie lada gratka! (teren przy Szkole Podstawowej nr 11) – 70 000 zł – autorka MAŁGORZATA MATUSZEWSKA.

Obszar nr 2 – os. Chopina

– AAABBC ruchu drogowego (teren przy Szkole Podstawowej nr 4) – 300 000 zł – autor JANUSZ DWORSKI,

– Historia w zabawie zaklęta – plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 6 – 50 000 zł – autorka DARIA MIREŃCZUK.

Obszar nr 3 – Śródmieście

– Zielony ogród sensoryczny przy Szkole Podstawowej nr 1 – 300 000 zł – autor ARTUR ZIELSKI,

– Modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 – 50 000 zł – autor ARTUR ZIELSKI,

Obszar nr 4 – Stare Miasto

– #STARGARD – napis promujący miasto – 300 000 zł autorki MONIKA KIRSCHENSTEIN, MONIKA PRZYŁĘCKA,

– Naukowy plac zabaw – baw się i odpoczywaj – etap II – 50 000 zł – autorka ADRIANNA BĄK.

Obszar nr 5 – os. Pyrzyckie

– Ogród na Wzgórzu (teren zielony ul. C. Norwida i ul. S. Witkiewicza) – 300 000 zł – autorzy GRZEGORZ RYBACZUK i WOJCIECH SEREDYŃSKI,

– A ja lubię mój plac zabaw – podniesienie atrakcyjności placu zabaw przy ul. Armii Krajowej – 50 000 zł – autorzy GRZEGORZ RYBACZUK i WOJCIECH SEREDYŃSKI.

Obszar nr 6 – os. Kluczewo-Lotnisko

– Bezpieczne osiedle – wyniesione przejście dla pieszych wraz z doświetleniem na skrzyżowaniu ul. T. Tańskiego/ul. S. Drzewieckiego – 300 000 zł – autorzy GRZEGORZ RYBACZUK i WOJCIECH SEREDYŃSKI,

– Aktywność i relaks na świeżym powietrzu – siłownia plenerowa wraz ze strefą relaksu przy Szkole Podstawowej nr 8 – II etap – 50 000 zł – autorka EWA CYGAN.

Dziękuję autorom projektów i mieszkańcom, którzy angażują się w SBO. Budżet obywatelski realizujemy od wielu lat i jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie ma sens. To projekty, adresowane do określonych grup mieszkańców. Podpowiedź ze strony mieszkańców, która wyraża się w głosowaniu, określa pewne priorytety, co jest dla mieszkańców danej dzielnicy ważniejsze. To okazja, by podyskutować o potrzebach miasta. Cieszę się, że wspólnie zmieniamy Stargard!

Rafał Zając, prezydent Stargardu