Wieża Postomino Polski Cukier Kluczevia Stargard

Stargardzki czwartoligowiec zgubił pierwsze punkty, ale walczył do końca

W czwartej serii spotkań zachodniopomorskiej IV ligi piłkarskiej Polski Cukier Kluczevia Stargard zremisował na wyjeździe z Wieżą Postomino.

W dzisiejszym spotkaniu faworytem był stargardzki zespół, który miał komplet trzech zwycięstw i zajmował drugie miejsce w tabeli. Rywale mieli przed tym meczem zwycięstwo i dwie porażki, a w tabeli plasowali się na trzynastym miejscu. Jednak to, co jest na papierze, nie zawsze przekłada się na boisko.

Po pierwszej połowie prowadzili gospodarze 1:0. Polski Cukier Kluczevia wyrównał w drugiej części, a autorem gola był Michał Magnuski. Stargardzkiemu zespołowi nie udało się jednak wyjść na prowadzenie. A o punkt musiała walczyć do samego końca. Wieża na trafienie Kluczevii odpowiedziała drugim swoim golem. Stargardzki zespół drugą bramkę strzelił w doliczonym czasie, w 92 minucie. Atorem trafienia na wagę punktu był Patryk Bil. Wynik dzisiejszego spotkania w Postominie 2:2.

W kolejnym meczu Kluczevia zagra u siebie. W środę, 31 sierpnia podejmie na stadionie przy ulicy Niemcewicza w dzielnicy Kluczewo Dąb Dębno. Początek meczu godzina 17.30.

W zachodniopomorskiej IV lidze piłkarskiej rywalizują dwa kluby ze Stargardu. W czwartej kolejce spotkań Błękitni II Stargard pokonali u siebie Gwardię Koszalin 4:1. Bramki w stargardzkiej drużynie strzelili Olivier Kliś dwie, Maciej Rodzoch, Kornel Seniuk. To pierwsza wygrana w sezonie rezerw Błękitnych. Wcześniejsze trzy mecze przegrali.

W kolejnym meczu Błękitni II Stargard zagrają 31 sierpnia o godzinie 17.30 w derbach powiatu stargardzkiego na wyjeździe z Białymi Sądów. Biali mają dwa remisy i dwie porażki. W czwartej kolejce spotkań przegrali w Policach z Chemikiem 1:2. Bramkę w zespole Białych strzelił Grzegorz Gicewicz.