Triathlon
Ubiegłoroczna edycja Stargardzkiego Trathlonu Mikołajkowego. Fot. OSiR Stargard

Stargardzki Triathlon Mikołajkowy. Jazda na rowerze, bieg lub marsz i morsowanie

11 grudnia odbędzie się trzecia edycja Stargardzkiego Triathlonu Mikołajkowego. Nie chodzi o sportową rywalizację, a o aktywne, rekreacyjne spędzenie czasu. Obowiązuje wpisowe.

Uczestnicy STM spotkają się w niedzielę o godzinie 10.30 na parkingu przy byłym hipermarkecie Tesco, skąd na rowerach wyruszą nad jezioro Miedwie.

– Wspólny przejazd wyruszy o 11 – zapowiada Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stargardzie, jeden z organizatorów wydarzenia. – Pamiętajcie o mikołajkowych przebraniach, a także o elementach odzieży do biegania i morsowania.

Bieganie i morsowanie to pozostałe dyscypliny wchodzące w skład Stargardzkiego Triathlonu Mikołajkowego. Rowerzyści zakończą wspólny przejazd przy amfiteatrze w Morzyczynie. Tam po przyjeździe odbiorą pakiety startowe przygotowane przez organizatorów, w którychy będzie między innymi pamiątkowa koszulka.

– Od 12 biegamy i maszerujemy, o 13.30 wchodzimy do wody – informuje OSiR Stargard.

Bieg lub marsz nie będzie miał wyznaczonego dystansu. Każdy pokona wybrany przez siebie dystans. Trasa wyznaczona będzie na nadmiedwiańskiej promenadzie. Wejście do wody nastąpi razem ze Stargardzkim Klubem Morsów Miedwianie, współorganizatorem wydarzenia.

Trzecim organizatorem 3 Stargardzkiego Triathlonu Mikołajkowego jest stowarzyszenie Stargard na Rowery. W programie wydarzenia wybór Miss i Mistera, pokaz ćwiczeń kangoo jumps, poczęstunek, quiz z nagrodami. Po każdej z konkurencji ich uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale, które będzie można ze sobą dopasować i stworzyć jeden pamiątkowy medal. Warunek to udział we wszystkich konkurencjach.

Udział w wydarzeniu jest płatny. Zapisy internetowe już się zakończyły, ale będzie jeszcze można zapisywać się w biurze zawodów na parkingu przy byłym hipermarkecie Tesco i w amfiteatrze nad Miedwiem. W dniu zawodów wpisowe wynosi 70 złotych.

Impreza odbędzie się w niedzielę, 11 grudnia. Ma ona charakter rekreacji i zabawy, bez rywalizacji stricte sportowej. W załączeniu regulamin, grafiki, wizualizacja koszulki dla uczestników oraz pamiątkowych medali do zdobycia. Zapisy elektroniczne są do 7 grudnia włącznie poprzez stronę www.aktywnystargard.pl (potem już tylko w biurze zawodów).