Dni Seniora
Przekazanie klucza do miasta stargardzkim seniorom, Fot. Jan Balewski, archiwum

Stargardzkie Dni Seniora. Badania, Senioriada, festyn, dyskoteka, piknik i zwiedzanie miasta

Cztery dni, od 8 do 11 września, potrwa święto stargardzkich seniorów. Imprezy odbywać się będą w różnych miejscach i będą one miały różny charakter.

Stargardzkie Dni Seniora 2022 rozpoczną się w czwartek, 8 września. Tego dnia została zaplanowana akcja „Seniorze, zbadaj się!”. Rózne badania będzie mozna wykonać w godzinach 9-16 na terenie szpitala przy ulicy Wojska Polskiego.

Także w czwartek odbędzie się spotkanie jubilatów 80-latków i najstarszych osób z Klubu Seniora. To spotkanie zaplanowane jest na godzinę 11 w Domu Kultury Kolejarza przy ulicy Szczecińskiej.

Piątek będzie dniem sportowym w teatrze letnim w parku Chrobrego. O godzinie 14.30 nastąpi uroczyste przekazanie stargardzkim seniorom przez prezydenta Stargardu Rafała Zająca kluczy do bram miasta. Następnie, do godziny 17 potrwają zawody sportowe drużyn organizacji pozarządowych, czyli Senioriada.

W sobotę odbędzie się festyn w teatrze letnim w parku Chrobrego. Rozpocznie go kolorowa parada o godzinie 14.30. Po festynie, od godziny 18, dyskoteka dla seniorów.

Niedziela będzie piknikowa. Na Bobrowej Polanie w lasku reymontowskim (za ulicą Reymonta) o godzinie 11.30 rozpocznie się piknik z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Od godziny 11 do 11.15 na terenie centrum przesiadkowego przy ulicy Towarowej czekać będzie autobus Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Stargardzie, który bezpłatnie zawiezie w okolice Bobrowej Polany osoby, które chcą wziąć udział w pikniku.

Także w niedzielę odbędzie się zwiedzanie miasta z prezydentem Stargardu. Wyjazd o godzinie 10. Bezpłatne bilety będą do wygrania podczas sobotniego festynu w teatrze letnim w parku Chrobrego.

Stargardzkich seniorów do udziału w ich święcie zaprasza prezydent Stargardu.

Stargardzkie Dni Seniora to wyjątkowy czas w naszym mieście. Zachęcam, żebyście jak najliczniej dołączyli do świętowania – niezależnie od wieku. Przygotowaliśmy naprawdę sporo atrakcji i jestem przekonany, że dzięki Seniorom z każdego spotkania będzie płynęło mnóstwo dobrej energii

Rafał Zając, prezydent Stargardu