Stargardzki gryfik
Fot. Grzegorz Drążek

Stargardzkie gryfiki w komplecie! Podążajcie ich szlakiem

Na Starym Mieście, w jego okolicach i w centrum miasta – tam można napotkać nową atrakcję turustyczną Stargardu. Stargardzkie gryfiki już robią furorę wśród mieszkańców. W sobotę wielka inauguracja gryfików na pikniku w parku Zamkowym.

Gryfików jest szesnaście. Ustawiane były na ulicach Stargardu wczoraj i dzisiaj. Pierwszy stanął przy placu Ducha Św., ostatni na terenie Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. Innych lokalizacji nie zdradzamy. Zachęcamy mieszkańców do odnajdywania stargardzkich gryfików i podążania ich szlakiem. My już to zrobiliśmy. Pokazujemy tutaj komplet stargardzkich gryfików.

Przy każdej figurce są informacje czego dotyczy dana lokalizacja. Gryfiki ustawiono bowiem w miejscach, gdzie w przeszłości znajdowało się coś zupełnie innego albo nawiązują do jakichś historycznych wydarzeń.

O wszystkim dowiedzieć się można korzystając ze specjalnie przygotowanej aplikacji. Przy gryfikach są kody QR, po zeskanowaniu których można bdowiedzieć się wszystkiego na temat nowej atrakcji Stargardu.

Stargardzkie Centrum Nauki Filary zapowiada na sobotę, 30 września wielką inaugurację gryfików podczas pikniku naukowego. Odbędzie się on w parku Zamkowym, w pobliżu SCN Filary w godzinach 12-20.

Mieszkańcom, których spotykaliśmy przy gryfikach w różnych rejonach miasta, bardzo się nowa atrakcja turystyczna Stargardu podoba. Porównują ją z wrocławskimi krasnalami. Mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy, liczą że wandale będą trzymać się z dala od gryfików. I oby tak było.