Śniadeckiego

Stargardzkie TBS postawi nowy budynek na ul. Śniadeckiego

Zgodnie z planem w nowym budynku przy Śniadeckiego 19 ma być w sumie 16 mieszkań, jedno, dwu i trzypokojowe. Ich łączna powierzchnia to prawie 800 m kw. Cały obiekt ma mieć 3 kondygnacje. To już 3 nowy blok w tym miejscu.

Jak informuje dziś Urząd Miejski w Stargardzie, projekt nowego budynku już jest gotowy, a dzięki dofinansowaniu jeszcze w tym roku rozstrzygnięty zostanie przetarg na jego wykonanie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace przy ul. Śniadeckiego 19 również zaczną się w tym roku.

Jak podkreśla miasto, jednocześnie na os. Lotnisko trwa budowa 33 nowych mieszkań. Kolejny budynek powstaje w sąsiedztwie tego, który został oddany do użytku przez Stargardzkie TBS w 2020 roku.

Przy ul. Śniadeckiego 13 będą 33 lokale o łącznej powierzchni prawie 1 500 m kw. Mieszkańcy otrzymają komórki lokatorskie, chodnik dla pieszych i miejsca postojowe. Do tego oświetlenie i zieleń.

Bardzo dobra wiadomość, bo znów znacząco skrócimy listę czekających na mieszkanie komunalne. Projekt nowego budynku już mamy, niedługo przetarg, a później start robót. Następną inwestycję planujemy na Spokojnej.

Rafał Zając, prezydent Stargardu

Na inwestycję przy Śniadeckiego 19 Stargardzkie TBS pozyskało pieniądze z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

INFORMACJE: stargard.eu