Fot. Stargardzkie TBS

Stargardzkie TBS szuka nowych domów dla pieska i kotka opuszczonych przez eksmitowanych lokatorów

W ciągu minionego tygodnia, od 13 do 20 czerwca 2022 r., STBS odzyskało 3 mieszkania. Dwa w drodze eksmisji, jedno dłużnik zdał dobrowolnie. Podczas dzisiejszej eksmisji w mieszkaniu zostały zwierzęta.

Pierwsza eksmisja odbyła się 13 czerwca z mieszkania przy ulicy Dworcowej, natomiast odzyskany lokal, który stanowił własność TBS i był wynajmowany po wpłacie kaucji i partycypacji, znajdował się przy ulicy Piłsudskiego 86 – informuje Przemysław Urbański, kierownik Biura Przydziału i Zamiany Mieszkań w Stargardzkim Towarzystwie Budownictwa Społecznego. – Dziś, 20 czerwca, eksmisji dokonano w lokalu przy ulicy Kościuszki, w którym pozostawiono psa i kota. Po interwencji osób biorących udział w eksmisji zwierzęta zostały zabezpieczone przez firmę Bio Star Sp. z o.o. i przekazane do Schroniska dla Zwierząt w Kiczarowie.

Szef Biura Przydziału i Zamiany Mieszkań gorąco apeluje o pomoc porzuconym zwierzakom.

Zwierzęta były bardzo przestraszone jakby czuły, co je czeka, były spokojne i przyjazne dały się głaskać – relacjonuje P. Urbański. – Jeżeli są osoby zainteresowane przygarnięciem porzuconych zwierząt proszę o pilny kontakt bezpośrednio z Schroniskiem.