radiowóz na osiedlu Zachód
Fot. Grzegorz Drążek

Stój, policja! Pościg na osiedlu Zachód w Stargardzie za poszukiwanym przestępcą

Policjanci stargardzkiej prewencji rzucili się w pieszy pościg za poszukiwanym przez sąd 32-latkiem. Po zatrzymaniu okazało się, że ma przy sobie amfetaminę.

Wczoraj funkcjonariusze z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego ze stargardzkiej komendy, podczas patrolu na osiedlu Zachód, zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę, który wyglądem przypominał znaną im osobę poszukiwaną – informuje dziś mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Gdy ten dostrzegł zbliżający się radiowóz, zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim pieszo. Mimo wielu okrzyków: Stój, policja! oraz wydanych poleceń, aby się zatrzymał, mężczyzna uciekał dalej kilkaset metrów między blokami. Jednak jego próba ucieczki była bezskuteczna. Został zatrzymany. I tym razem policyjna czujność nie zawiodła.

Weryfikacja 32-latka w policyjnych systemach potwierdziła, że jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary więzienia. Podczas kontroli osobistej policjanci znaleźli przy nim amfetaminę.

– 32-latek został zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy – dodaje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Odpowie też za posiadanie środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.