złodziej
Fot. KPP Stargard

Stój, policja! Zatrzymanie na ulicy Spokojnej w Stargardzie

Wczoraj, w czwartek 23.05.2024 r., stargardzcy policjanci po pościgu zatrzymali 39-latka podejrzanego o liczne kradzieże w Stargardzie.

– Policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego stargardzkiej komendy, podczas patrolu rejonu służbowego, na ulicy Spokojnej w Stargardzie, zauważyli znanego im poszukiwanego mężczyznę – informuje asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Podejrzany on jest o dokonanie na terenie miasta szeregu przestępstw przeciwko mieniu. Mundurowi zareagowali natychmiast. Kiedy mężczyzna zauważył policjantów zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pieszy pościg. Mimo wielu okrzyków „stój, policja!” i nawoływania do zachowania zgodnego z prawem mężczyzna uciekał przez kilkaset metrów między blokami. Jednak bezskuteczna była jego próba ucieczki. Policjanci szybko i skutecznie zatrzymali i obezwładnili 39-letniego mieszkańca Stargardu.

Przestępca został przewieziony na policyjną komendę w celu przeprowadzenia z nim dalszych czynności.

Policjanci ze stargardzkiej komendy dużą wagę przykładają do przestępstw najbardziej uciążliwych dla mieszkańców. To m.in. kradzież, kradzież z włamaniem czy uszkodzenie mienia.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard

– Mężczyzna oczekuje w policyjnym areszcie na dalszy bieg sprawy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd – dodaje asp. Justyna Siwarska.