droga pod Reptowem
Dziś (16.06.2023 r.), na budowie drogi Reptowo - Morzyczyn, fot. Krzysztof Żyto, Stowarzyszenie "Kobylanka gminą dla swoich mieszkańców"

Straszne znalezisko na budowie drogi pod Stargardem. Metr pod ziemią leżał ludzki szkielet

Operator koparki z firmy prowadzącej remont drogi Reptowo – Morzyczyn w gminie Kobylanka natrafił na ludzkie szczątki. Na leśnym terenie niedaleko Reptowa ziemia odkryła szkielet człowieka. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Stargardzie – ustaliła redakcja Stargard.News.

Zwykła, leśna, gminna droga łącząca Reptowo i Morzyczyn obecnie jest nowo budowana, utwardzana i poszerzana. Całkowita długość budowanej jezdni bitumicznej wynosi 2850 m, ścieżki dla pieszych i rowerzystów ok. 3200 m. Inwestorem jest Gmina Kobylanka. Wciąż trwają tam prace ziemne.

Środa 7 czerwca 2023 roku, około godziny 15. Zbliżał się fajrant przed długim czerwcowym weekendem. Nazajutrz miało być Boże Ciało. Tymczasem jeden z operatorów koparki z lokalnej firmy podwykonawczej, kopiąc skarpę podczas poszerzania drogi, natrafił na straszliwe znalezisko.

Pod łyżką koparki ukazała się ludzka czaszka z kompletem zębów. Obok zakopany był cały szkielet człowieka. Żadnych innych niespodziewanych rzeczy w pobliżu ziemia nie odkryła.

Było to na terenie przy lesie, kilkaset metrów od Reptowa, przy zjeździe w bok, do lasu. Szczątki leżały około metr pod ziemią. Znajdowały się w skarpie, której podłoże jest miękkie. „Łatwo się w niej kopie…” – komentuje jeden z naszych rozmówców, znających sprawę.

Na miejsce wezwany został patrol z KPP Stargard. Przyjechał też stargardzki prokurator rejonowy. Teren wokół znaleziska został zabezpieczony, by nikt postronny nie mógł tam się dostać. Jak ustalił Stargard.News, cała akcja była krótka, trwała około 2,5 godziny. Po szczątki przyjechali pracownicy jednego ze stargardzkich zakładów pogrzebowych. Zabrali je do specjalistycznych badań.

Pozwolą one dać odpowiedź na pytanie, czyje szczątki przypadkiem zostały odkryte pod Reptowem. Czy potwierdzi się hipoteza forsowana od kilku dni przez okolicznych mieszkańców, że to jedna z zaginionych przed laty osób ze Stargardu? Czas pokaże!

Wstępnie ustalono, że odkopany szkielet nie pochodzi z czasów powojennych lecz późniejszych, współczesnych – dowiedział się Stargard.News.

O tragicznym znalezisku poinformowany został także inwestor, Urząd Gminy w Kobylance. Nie było żadnego przestoju w prowadzonej inwestycji, w poniedziałek 12 czerwca z powrotem przystąpiono do prac ziemnych.

Podziękowania za udostępnienie aktualnego zdjęcia z trwającej inwestycji drogowej dla Krzysztofa Żyto prowadzącego Stowarzyszenie „Kobylanka gminą dla swoich mieszkanców”.