OSP Suchań
Fot. OSP w Suchaniu

Sukces strażaków z Suchania

OSP w Suchaniu reprezentowała Powiat Stargardzki na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które rozegrane zostały wczoraj w Łobzie. Zajęła 3 miejsce.

– Auuuuu mamy to! – jak młode wilki wyją dziś na swoim Facebooku dzielni druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchaniu. – Gablota się poszerza!

Tak ogłosili swój sukces we wczorajszych zawodach.

– Wczoraj, 18 czerwca 2023 roku w Łobzie, mieliśmy zaszczyt reprezentować powiat stargardzki na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych, w których rywalizowało 14 drużyn OSP oraz 10 KDP – relacjonuje OSP w Suchaniu na swoim Facebooku. – Zawody rozgrywano w 2 konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7×50 oraz ćwiczenie bojowe. Pomimo otrzymania 5 pkt karnych podczas sztafety pożarniczej to w klasyfikacji końcowej uplasowaliśmy się na pudle i zajęliśmy 3 miejsce. Jest to niewątpliwie największy sukces naszej drużyny, choć ogromna radość miesza się z dużym niedosytem. 3 sekundy… tak… 3 sekund zabrakło abyśmy reprezentowali województwo zachodniopomorskie na Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Kalwarii Zebrzydowskiej. (Niestety nasz protest odnośnie pkt karnych był zasadny co przyznali sędziowie lecz nie mogli ich anulować z racji złożenia wniosku po czasie). No cóż…

Kolejne doświadczenie zebrane, a my trenujemy dalej i nie spoczywamy na laurach.

OSP w Suchaniu

Klasyfikacja końcowa zawodów:

  • 1 miejsce: OSP Dobrzyca
  • 2 miejsce: OSP Ościęcin
  • 3 miejsce: OSP Suchań

Nagroda ma też wymiar finansowy. Druhowie z Suchania dostali 3 tys. zł. Jak mówią Stargard.News, pieniądze te przeznaczą na sprzęt ochrony osobistej.

Gratulacje!!! 🙂