Fot. LKS Feniks Pesta Stargard

Sukces zawodniczki LKS Feniks Pesta Stargard. Brawo Nikola!

Jak poinformował właśnie klub, Nikola Piechocka wystartuje w Mistrzostwach Europy U15 w zapasach. Odbędą się w drugiej połowie lipca, w chorwackim Zagrzebiu.

Nikola ma 15 lat, jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 11 w Stargardzie. Ma na swoim koncie brązowy medal Mistrzostw Polski Młodziczek Dzierżoniów 2019.

– Mamy złoty i brązowy medal Mistrzostw Polski U15 w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet – informuje LKS Feniks Pesta Stargard. – Zawody rozegrane zostały w Kielcach 27-29.05.2022 r. i stanowiły kwalifikacje do Mistrzostw Europy U-15, które w lipcu odbędą się w Zagrzebiu. Złoty medal wywalczyła w kategorii 58 kg Nikola Piechocka, brązowy w kategorii 42 kg Oliwia Jędrzejczak.

– Bardzo cieszy występ naszych medalistek jak i dobre walki Oliwiera i Łukasza. Nikola potwierdziła swoją dominację w kat 58 kg i zapewniła sobie start w ME U 15 Oliwia młoda jednak perspektywiczna zawodniczka wywalczyła pierwszy medal Mistrzostw Polski – komentuje trener Pesty Mariusz Kucharczyk. – Teraz spinamy budżet na obozy i przygotowania do Mistrzostw Europy.


Miejsca poza podium zajęli:
– Oliwier Danielewski 48 kg dwie wygrane i dwie przegrane walki
– Łukasz Gocół 52 kg jedna wygrana i dwie przegrane walki

Gratulujemy!!! I czekamy na kolejne walki. Serdeczne podziękowania dla partnerów, sponsorów i sympatyków sekcji zapasów.

LKS Feniks Pesta Stargard