koszykówka 3x3

Sukcesy stargardzian w koszykówce 3×3. Awans do finałów Mistrzostw Polski!

W miniony weekend w Baranowie odbyły się eliminacje strefowe do Mistrzostw Polski w koszykówce 3×3. Stargardzki klub wystawił do boju po jednej drużynie w kategorii u15 i u17. W kategorii zawodników z roczników 2008 i młodszych chłopcy ze Stargardu zajęli II miejsce w turnieju, w którym wzięło udział 20 zespołów.

W związku z tym, że finał rozgrywali z drużyną Śląska Wrocław, czyli zespołem spoza strefy Wielkopolska-Zachodniopomorskie, dzięki poprzednim wygranym zapewnili sobie udział w finałach krajowych.

• PGE Spójnia Stargard – Śląsk Wrocław: 7-9

Kolejnego dnia na boisko wybiegli starsi reprezentanci w kategorii u17. Po rozgrywkach grupowych, w których zajęli II miejsce, w ćwierćfinale zmierzyli się z drużyną Pyry Poznań. Niestety po dogrywce przegrali 1 punktem i zakończyli udział w turnieju.